Wigan megverte a Hull FC-t, hogy elérje a Grand Finalot Anthony Gelling próbálkozás után

A Super League meccsek drámai meccseket adtak a verseny két évtizedes történetében: de küzdeni fogsz egy olyan játék megtalálásához, amely a legmagasabbtól a nevetségesig hasonlított.

40 perc alatt semmi sem volt olyanformán, mint Wigan a negyedik egymást követő évben eljutni a Nagy Döntőbe – és amint kiderült, Shaun Wane emberei végül győzedelmeskedtek: de nem egy utolsó, félbeszakadt válaszból hiába, 2016-ban, még akkor is, ha nem lesz a Old Trafford következő szombatján. Terry Campese: munkahelyek a Hull KR és a Salford Million Pound játékban. Bővebben

14: Hull harcolt vissza, hogy a vezető szerepet játsszon egy figyelemre méltó játékmenet során, amikor a videobíró megpróbált az FC szárnyra, Steve Michaelsre, majdnem öt percnyi tanácskozás után.Michaels érintése annyira finom volt, hogy Wigan feloszlatta a másik végét, és átolvadt Oliver Gildarton, mielőtt Ben Thaler úgy ítélte meg, Michaels valóban szerezte. De a Hull-ra való visszairányítás nem volt elég hogy megtagadják Wigan-t, köszönhetően egy újabb első osztályú bajnoki igazolványainak. A sérülések következtében megdöbbentettek, sérültek és kimerültek, jobb oldalaikat a Hull dicséretes visszatérésével szemben összecsomagolhatják, de nem ez a Wigan oldal. A soha nem mondható hozzáállás jutalma az Old Trafford még egyszer – és a lehetőséget, hogy három év alatt először nyerjék meg a Super League címet. Az utolsó oldal, amit a Grand Final-ban vernek?Következő szombat ellenfelei, Warrington. “A játékosoknak van akaratuk és harcuk, hogy olyan játékokat nyerjenek, amelyeket eddig még nem ismertem” – mondta Wane. “Ez a legjobb edzésprogramom karrierje, amit valaha is ismertem.” Két korai próbálkozás Lewis Tierneyre tette Wigan-t 8-0-os vezetésbe, amelyet alaposan megérdemeltek, és amikor John Bateman egy percet szerezett félidőben 14-0-os vezetést nyitott meg, ami az első 40 perc alatt eléggé érezhető volt. Bár Hull idén többször is megmutatta, fél csapat, a saját színvonalukra adott válaszuk rendkívüli volt.Hat percen belül először próbálkoztak, amikor Josh Bowden előremutott, és Liam Watts négy perccel később követte a kettő közötti különbséget. Matty Smith büntetése úgy tűnt, megnyugtatja Wigan idegeit, és 16 -12, mielőtt a játék drámai pillanata. Tierney visszavágott, amikor visszatért, Gildart összegyűjtötte, és a mezőny hosszát lerántotta, de Michaels nem érte el a döntő megérintést, Marc Sneyd lelke átalakításával, először Hull-t. Volt a dráma? Messze van tőle. Wigan, most kétségbeejtő módon, mikor a játék bejutott az utolsó 10 percbe, végül megtartotta a labdát, és végül megkapta a jutalmát, amikor Sam Powell az oszlopok alatt összezsugorodott, mielőtt Anthony Gelling gyönyört nyerhetne a haldokló pillanatokban egy finom egyéni kivitelezéssel.